Wrocławski rower miejski

Rowerem po Wrocławiu

We Wrocławiu można się szybko poruszać po ulicach dzięki specjalnej możliwości zaproponowanej mieszkańcom i turystom. Jest to Wrocławki Rower Miejski, stanowiący w pewnym sensie uzupełnienie komunikacji miejskiej. W tym mieście możliwość wypożyczania rowerów istnieje od 2011 roku i co roku przyciąga większą liczbę chętnych do poruszania się po mieście właśnie takim środkiem transportu.


zachary-staines-62864.jpg 

Stacje WRM


Rower miejski Wrocław posiada 76 stacji (m.in. między ulicami: Grabiszyńska – Hallera, Grochowa – Jemiołowa, Sienkiewicza – Wyszyńskiego i inne), dzięki czemu można go wypożyczać w zasadzie w każdym miejscu miasta. Ułatwia to poruszanie się, ponieważ od miejsca do miejsca można przejechać właśnie na nim. W tych kilkudziesięciu stacjach znajduje się 760 rowerów.
Wszystkie stacje są bezobsługowe, co oznacza, że można samodzielnie obchodzić się z wypożyczaniem. Aby móc z niego skorzystać, trzeba najpierw się zarejestrować na stronie internetowej, a potem wpłacić opłatę inicjacyjną, wynoszącą zaledwie 10 zł. Tylko dzięki temu będzie można wybrać rower na stacji, ponieważ obowiązuje tam podanie numeru telefonu oraz numeru PIN, jaki otrzymuje się po udanej rejestracji. Dwie godziny jazdy to koszt 4 zł z tym, że każde początkowe 20 min jest w pełni bezpłatne.
Rekordy popularności


W roku 2017 padł rekord w wypożyczaniu. Rower miejski Wrocław cieszy się takim powodzeniem, że wypożyczono go aż trzy miliony razy! To absolutny rekord, który pozwala sądzić, że taki system komunikacyjny wciąż przyciąga nowych użytkowników zadowolonych z takich propozycji rozwiązań.System Nextbike


Wrocławski Rower Miejski to system, który został wprowadzony przez firmę Nextbike. Zajmuje się ona oferowaniem podobnych samoobsługowych wypożyczalni nie tylko we Polsce, ale i na świecie. Ten we Wrocławiu stanowił trzon rozpoczęcia takiej działalności w całej Polsce. Dzisiaj zachwyca rewelacyjnymi wynikami, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na wybór roweru (szczególnie na krótkich trasach), zamiast wybierania jazdy samochodem czy komunikacją miejską. Rośnie jego popularność, więc rośnie i ilość stacji. Z roku na rok powstają nowe, aby pozytywnie odpowiedzieć na potrzeby zainteresowanych osób.

Comments

Private comment